דיקור

״דיקור הוא סוג של שירה, בשירה הזו אני בוחרת באלו מילים לכתוב את השיר...״

כשמדקרת פוגשת אצלנו בקליניקה נשים, מגיע ידע אחר אל תוך מרחב ליווי ההיריון.

אל הרקע הרפואי, הליווי הרגשי ההדרכה לתנועה...מגיעה אינפורמציה מערוצים נוספים ומשפות אחרות

מגיעות נשים לקליניקה; לאיזון רמות סוכר, תזונה, בעיות אורתופדיות, ואפילו נשים שאינן בהריון, כדי

לקבל הקלה עם כאבי ביוץ ומחזור, לכל קושי יש מקום והקלה.

תזונה וצמחי מרפא

תזונה נכונה ומאוזנת, פעילות גופנית ואורח חיים בריא יחד עם גישה חיובית ומעגל תמיכה רחב הם אבני היסוד של חווית היריון ולידה חיובית ומעצימה.

צמחי מרפא עשויים להעניק הקלה משמעותית בתופעות שכיחות ודאגות שעולות במהלך ההיריון והלידה. יש לכבד את העוצמה של צמחי המרפא ולהשתמש בהם באופן תבוני עם ליווי והדרכה. יש ניסיון רב ורשימה ארוכה של צמחי מרפא שמעניקים פתרון יעיל, עדין, בטוח ופשוט לתופעות שכיחות בהיריון החל ממחסור בברזל ועד בחילות.

BOT

גישת תרפיה השואפת לתת מענה לצורך של נשים וזוגות בליווי מקצועי סביב מצבים רגשיים מורכבים הייחודיים לשדה-הלידה. B.O.T או Birth Oriented Therapy  הוא ליווי שמתאים לעיבוד פחדים בהריון, לקראת הלידה ובלידה עצמה, לעיבוד חווית לידה קשה, התכוננות לניתוח קיסרי, לקראת הפלה יזומה במקרה של היסטוריה של טראומה, ליווי לאחר אובדן, ליווי תהליכי פוריות וכל מצב אחר מאתגר מבחינה רגשית.

 

פיזיותרפיה רצפת אגן

בנוסף למאמץ המופעל על רצפת האגן בהריון, היא עתידה לחוות מאמץ אדיר במהלך הלידה, ובעיקר בשלב הלחיצות. הכנה ראויה לשלב זה יכולה לסייע מאוד בצמצום הנזק. כאשר שריר האגן רפויים, חלשים או מכווצים, פיזיותרפיה יכולה לסייע בחיזוק השרירים, באמצעות תרגילים וטכניקות טיפול, אותן מעניקה הפיזיותרפיסטית.

 

http://www.cosmopolitan.com/lifestyle/a59626/birth-injuries-postpartum-pain-untreated

ארויגו

ארויגו היא תרפיה באמצעות עיסוי לאזור הבטן שפיתחה ד"ר רוזיטה ארויגו. השיטה מבוססת על טכניקות עתיקות של עיסוי בטן שהגיעה אלינו מן המטפלים של אומת המאיה בדרום אמריקה. מדובר במניפולציה חיצונית, בלתי פולשנית שמטרתה להשיב למקומם איברים פנימיים, שהעובדה שאינם במקומם הטבעי מונעת זרימת דם תקינה, מפריעה לבלוטות הלימפה, למערכת העצבים ולזרימה אנרגטית תקינה בכלל. מיילדות ומטפלים מסורתיים במרכז ודרום אמריקה מאמינים שמקורן של בעיות רבות בכל הקשור למחזורי הפוריות הנשית נובע מנדידה של הרחם. הריון, לידה וניתוחים גניקולוגיים יכולים להסטה של הרחם ממקומו הטבעי.​

 
טקס איסוף עצמות

טקס איסוף העצמות הוא חלק משמעותי ממסורת ארוכה של טיפול וליווי אחרי לידה בתרבויות רבות. הטקס נועד לכבד את את היולדת, להביא לסגירה של רצף ההריון והלידה תוך מתן מקום לחזרה ההדרגתית של האישה אל ׳עצמה׳ בזמן שהגוף מתאושש מהלידה.

ה׳איסוף׳ מתייחס למעטפת עדינה ו׳קיפול אל תוך עצמו׳ שמתחיל מהראש, הצלעות, אזור הבטן, האגן, הירכיים, הברכיים וכפות הרגליים תוך שימוש בבדי הריבוזו וצעיפים - מהלך שמסייע להשיב את הרחם והעצמות חזרה למקומן המקורי. בסופו של הטקס מנסים לשמר חום פנימי ולאפשר לאם הטרייה לנוח ולעבד את החוויה.

 

טיפולים בקוּרָה

 
 
 
 
 
 
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
באות לעולם האזינו לפודקסט על הריון ולידה

קוּרָה - קליניקה וקהילה לנשים – תל אביב